Cariere la Heidelberg Romania

Momentan nu avem locuri disponibile, dar dacă ești interesat sa devii tehnician Heidelberg, trimite CV-ul la Departamentul SERVICE.

  • SARCINI ale tehnicienilor:
  • - identificarea si remedierea defectiunilor;
  • - gasirea unor solutii de moment si eventuala lor aplicare;
  • - deplasari la clienti si la cursuri de specializare (in tara si in strainatate);
  • - disponibilitate la ore suplimentare.
  • Responsabilitati:
  • - reparatii si intretinere utilaje, instalari, demontari, instruiri, identificari si verificari coduri piese de schimb;
  • - intocmirea rapoartelor de lucru si a altor documente specifice departamentului.
  • OFERTA firmei:
  • - venituri stimulative;
  • - scule, laptop, telefon, autoturism.
  • Ne dorim sa aveti urmatoarele calitati:

  • TEHNICIAN UTILAJE TIPOGRAFICE - MECANIC
  • 1. Abilitati si cunostinte:
  • - studii/cunostinte/experienta: mecanica;
  • - cunostinte despre: procesul tehnologic tipografic, functionarea utilajelor tipografice, rolul si modul de functionare al diferitelor subansamble (constituie un avantaj in procesul de selectie al candidatilor);
  • - cunostinte operare PC;
  • - spirit tehnic;
  • - capacitatea de a asimila cunostinte noi;
  • - limba engleza/germana nivel mediu/avansat;
  • - mobilitate si flexibilitate (deplasari la clienti si cursuri de specializare la sediile producatorilor de utilaje);
  • - carnet conducere categoria B;
  • 2. Calitati fizice:
  • - indemanare la folosirea sculelor;
  • - forta fizica medie sau peste medie, rezistenta fizica medie sau peste medie;
  • 3. Calitati psihice
  • - rezistenta emotionala (presiunea timpului si presiuni din partea clientilor);
  • - adaptabilitate la situatii noi, cooperarea cu alte persoane - lucru in echipa;
  • - interes pentru noutati;

  • TEHNICIAN UTILAJE TIPOGRAFICE - ELECTRICIAN
  • - studii/cunostinte/experienta: electrice / electronice ;

utilaje

UTILAJE

  • ✦ Utilaje pentru tipar OFFSET - HEIDELBERG
  • ✦ Utilaje pentru tipar DIGITAL
  • ✦ CTP-uri si Print Shop WORKFLOW; G&J
  • ✦ Utilaje pentru finisare: Stahlfolder; Polar-Mohr; Masterworks Machinery Co., T&B, etc.
  • ✦ Utilaje pentru tipar pe banda ingusta GALLUS.

service-piese

SERVICE specializat si Piese de schimb Originale

  • ✦ Echipa de service specializata la producatori;
  • ✦ Contracte de Service;
  • ✦ Service Card-uri Instalari;
  • ✦ Instruire;
  • ✦ Reparatii;
  • ✦ Revizii;
  • ✦ Mentenanta;
  • ✦ Calibrari;
  • ✦ Suport Tehnic telefonic;
  • ✦ Remote Service.

consumabile

Consumabile Tipografice

  • ✦ Consumabile testate cu success, branduri renumite;
  • ✦ 2 depozite: Bucuresti si Cluj-Napoca
  • ✦ Distributie prin curier rapid.